серпня 13, 2012

У Дарницькому районі Києва влада, замість довгоочікуваної української школи, намагається побудувати “русскій мір”

Школа Київська Русь

Дарницька районна організація Всеукраїнського об’єднання “Свобода” висловлює рішучий протест проти спроб провладних українофобів створити російськомовну гімназію на базі школи по вул. Гмирі, 6 та докладе всіх зусиль для того, щоби діти Дарницького району Києва мали можливість навчатися українською мовою.

У Дарницькому районі столиці українофобська влада Табачніка-Попова вчергове намагається обмежити сферу застосування української мови.

Мешканці Осокорків та Позняків вже давно очікують здачі в експлуатацію новозбудованої споруди загальноосвітньої школи за адресою: вул. Гмирі, 6. Враховуючи щільність населення цього району і велику кількість сімей із дітьми, відкриття нової школи є життєво важливим для них. Але коли до завершення будівництва залишилися лічені місяці, з’явилася несподівана новина. Міністерство освіти і науки України в особі міністра Табачніка звернулося до голови КМДА Попова з пропозицією створити на базі новозбудованої школи не українську загальноосвітню школу, а російськомовну гімназію “Київська Русь”. Міністр аргументує свою пропозицію тим, що, виявляється, “при вирішенні питання про відкриття школи на Позняках та Осокорках необхідно врахувати освітні проблеми представників національних меншин”.

Але місцевим мешканцям, та й усім, хто стежить за освітньою й мовною політикою нинішньої окупаційної влади, зрозуміло, що під соусом вирішення міфічних проблем національних меншин послідовно й цілеспрямовано здійснюється політика русифікації юних українців. Оскільки на Осокорках та Позняках бракує загальноосвітніх шкіл, місцеві діти змушені будуть навчатися російською мовою, та ще й у дусі “русскава міра”, адже їх фактично позбавляють будь-якої альтернативи.

Особливо обурює той факт, що будівництво школи було здійснено коштом держави та місцевої громади Києва, отже, русифікація наших дітей відбувається за рахунок киян.

Місцеві мешканці вже зібрали понад чотириста підписів під вимогою не відкривати російськомовну гімназію.

Дарницька організація Всеукраїнського об’єднання “Свобода” висловлює рішучий протест намаганням провладних українофобів створити російськомовну гімназію на базі школи по вул. Гмирі, 6 та докладе всіх зусиль для того, щоби діти Дарницького району Києва мали можливість навчатися українською мовою.
Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Лічильник