листопада 19, 2011

“Студентська Свобода” провела лекцію про Голодомор в Дарницькій школі

Лекція

У п’ятницю, 18 листопада, в школі Дарницького району № 305 відбулася лекція на тему «Голодомор 1932-1933 рр. – трагедія української нації», приурочена річниці Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Розповідаючи учням про події майже восьмидесятилітньої давності, свободівець Ігор Шляхетнюк акцентував увагу, що це був досконало спланований злочин, який здійснила совєцька окупаційна влада на чолі зі Сталіним, аби знищити українське селянство як носія національної свідомості та ідентичності:

«У 1932 році врожай був величезний. Особливо вродила пшениця. І кремлівські кати давали вказівку забрати всі продукти харчування, вони свідомо прирікали українських селян як носіїв національної ідентичності, свідомості, мови, культури, на загибель. Це було свідоме знищення українців як нації, бо лише навколо українських сіл стояли заградотряди НКВД і лише українські села заносились на так звану «чорну дошку», що означало вилучення всього продовольства, а отже смерть. Геноцид мав конкретних замовників і виконавців. Це Сталін і його партійні посіпаки, імперська Москва, комуно-большевицька партія, каральні органи ЧК-ОГПУ-НКВД.

Голодомор забрав понад 10 мільйонів українців, і це не враховуючи тих, що не народилися. Знищувався генофонд української нації. Це злочин відверто антиукраїнської комуністичної ідеології проти української нації і всього людства, і наше завдання – зробити все, щоб винних було покарано, адже подібні злочини не мають строку давності. Комунізм, як ідеологічне обґрунтування спланованого Голодомору – геноциду, має бути заборонений як злочинна антилюдяна ідеологія, що загалом винна в смерті більше 20 мільйонівукраїнці».

Присутні учні 8-11 класів цікавістю слухали лекцію, а після відбулася дискусія, де кожен згадував, що в його родині хтось постраждав або загинув від спланованого геноциду.

«Це загальнонаціональна трагедія, вона зачепила всіх і кожного, й забути таке, а тим паче пробачити ми, українці, не маємо права, тому наше завдання доносити до всіх правду про голодомор» – підсумував Ігор Шляхетнюк.

                                                               Дарницька районна організація ВО “Свобода”

 

Лічильник