вересня 5, 2012

“Свобода” підтримує дарничан, які продовжують воювати проти незаконної забудови

IMG_4658

5 вересня 2012 року в Дарницькому районі Києва здійснено черговий крок до розширення будівельного майданчика скандальної забудови біля дитячого садочка по вулиці Ревуцького, 7-В. З самого ранку будівельники, за підтримки своїх керівників та невідомих осіб спортивної статури, встановили будівельний паркан, що перекрив один з міжбудинкових проходів прямо над каналізаційним колектором. Будівельні роботи в цьому місці створюють загрозу обвалу колектора, що спричинить екологічне лихо районного масштабу. Крім того, забудовники не приховують намірів розширити будівельний майданчик і на прилеглу територію дитсадка, де ще навесні місцеві мешканці та активісти ВО “Свобода” висадили фруктові дерева й кущі (http://www.youtube.com/watch?gl=SN&feature=related&hl=fr&v=5dMx0vPv-KA).

Ці зухвалі дії відбувалися, що вже стало для Києва недоброю традицією, в присутності представників Державної будівельно-архітектурної інспекції та міліції; вони пояснили, що навіть за наявності в діях забудовників порушень вони “не уповноважені їх припиняти”. Для цього, за їхніми словами, необхідно підготувати звернення до цілої низки компетентних установ, які їх розглядатимуть у “встановленому законом порядку”.

Під час цих подій представники забудовника вчинили напад на журналіста газети ВО “Свобода” Володимира Надопту. При спробі самозахисту Володимира було негайно затримано. Показово, що співробітники міліції затримали саме журналіста, а не тих, хто на нього напав під час виконання ним професійних обов’язків. Проте на вимогу решти присутніх свободівців та місцевих мешканців Володимира Надопту було звільнено прямо на місці подій та направлено на медичний огляд з метою встановити, чи не завдано йому тілесних ушкоджень.

Голова Дарницької районної організації ВО “Свобода” Пилип Іллєнко зазначив: “Місцеві мешканці та націоналісти вже майже півроку протидіють цій забудові, яка суперечить містобудівній логіці, адже в запланованої багатоповерхівки буде повністю відсутня прибудинкова територія, а саме будівництво відбувається в небезпечній близькості до дитячого садочка. Протягом цього часу міська та районна влада неодноразово запевняла громадськість у тому, що інтереси мешканців буде враховано, а порушення – усунуто. Проте забудовники під прикриттям адміністрації та міліції продовжують свою чорну справу.

Дарницька “Свобода” і надалі підтримуватиме мешканців навколишніх будинків у боротьбі з цією незаконною забудовою”.

Відео з події: http://www.youtube.com/watch?v=KHhT9ZTceZo.

Лічильник