лютого 12, 2012

Про день Св. Валентина

picture

Знову наближається «свято», на цей раз “свято” – День Святого Валентина. У нас чомусь настали часи коли в Україні святкують більше ніж працюють. Мабуть українцям просто не вистачає позитиву, а може ті хто називає себе «хохли» їм все одно що і чому – аби святкувати.

І от…. День Святого Валентина, свято яке в Україні святкується з початку 90-х років минулого століття. Святкується пересічною громадою, з особливою помпезністю святкується в дитячих установах, школах, вишах, та чисельних закладах відпочинку та розваг.

Читаємо історію – в 494 році Папа Геласій І з тим, щоб заборонити язичницьке свято «Луперкалії» міняє традиції та вводить свято на честь Святого Валентина, якого римський Імператор Клавдій ІІ наказав вбити за його проповідницьку діяльність серед молоді.

Чи вважає церква цей день святом? Ні, ні католики, ні православні не святкують в цей день «День Святого Валентина», просто говорять про пам’ять до Святого Валенина.

Що ж це за свято? В Стародавньому Римі, 14 лютого святкували «Луперкалії» – це фестиваль еротизму на честь богині «ліхорадочной» любові Juno Februata та бога Фавна (Луперх – одне з його  імен) покровителя стад, котрий святкувався 15 лютого.  Після надмірного вживання їжі та алкоголю, молоді люди брали в руки хлисти та виходили в місто пороти жінок. Чоловіки виходили на вулиці голими, після таких ритуалів жінки також роздягались до гола та приймали участь в звірячих сексуальних оргіях.

В принципі, в тій інтерпретації свята з яким ми знайомі в Україні – нічого поганого нема, і що тут погане – коли є день, який присвячений найвищому що є у людини – любові. Тим більше, якщо цивілізованому українському суспільству не вистачає любові та елементарного людського тепла.

Але було б не так прикро якби було б правильно. Давайте вийдемо на вулиці і спитаємо у молодих українців – «Коли день пам’яті Героям Крут», або «коли свято Водохреща»,  « День Української Армії», «коли день Святої Варвари» , а от коли день «Святого Валентина» знають всі з дитинства. Це і є результат поганого виховання молодого покоління як в національному так і в християнському напрямку.

І доки міністри культури будуть ховати історію про крути, а голова чи як його там кримського парламенту буде казати, що його бісить українська мова,  - доти не буде змін до кращого, доти і буде молодь відзначати день Святого Валентина і не відзначати Йордан. Прикро, таке суспільство хворе і оздоровити його можуть тільки націоналісти.

Ференець Костянтин

Лічильник