квітня 27, 2010

Київська “Свобода”: Сьогодні продали сквер, завтра продадуть Крим, згодом – й Україну!

MaX

26 квітня 2010 року Київська міська організація ВО “Свобода” та жителі Дарницького району Києва провели акцію протесту проти забудов зони для відпочинку, зокрема, дитячого майданчика на перетині вулиць Тростянецької та Ревуцького. До акції долучились близько сотні місцевих жителів.

Кияни вже неодноразово зверталися до місцевого керівництва, проте поліпшення їхніх справ так і не відбулося. Натомість дерева у зоні відпочинку зрубали, а територію під забудову обнесли високим парканом. “Допомогу для захисту власної землі вирішили просити в Дарницької “Свободи”. У найгіршому випадку, нам та нашим дітям вже дуже скоро доведеться відпочивати не в скверах, а в бетонних гетто. Тепер відстоювати власну територію маємо, покладаючись лише на власні сили”, – запевняє місцева жителька.

Акція розпочалася близько 18.00 вечора. Висловити своє обурення вийшли люди похилого віку та навіть діти. Біля паркану на активістів чекали близько двох десятків людей кримінальної зовнішності, які погрожували фізичною розправою та кілька міліціонерів. Проте їм не вдалося налякати місцевих жителів, перед якими, зокрема, виступив заступник голови Київської міської організації ВО “Свобода” Руслан Андрійко. “З приходом кримінальної влади, українці мають гуртувати власні сили в міцний кулак та давати відсіч бандитам, які намагаються відібрати в нас землю. Сьогодні вони продають сквер, завтра Крим, згодом продадуть й Україну! Всеукраїнське об’єднання “Свобода” готове стати натхненником народного спротиву й надалі створюватиме місцеві осередки”, – зазначив у своєму виступі Руслан Андрійко.

Опісля виступу, активісти вирішили підійти до паркану та символічно його постукати, аби привернути увагу громадськості та журналістів. Проте “охоронці”, котрі очікували неподалік, накинулися на мирних людей, застосовуючи сльозоточивий газ, наносячи тілесні ушкодження. Серед постраждалих опинилися жінки та діти, зокрема, 16-тирічний націоналіст, якому було нанесено травму щелепи. За спробу привернути увагу міліції, активісти отримали відверте ігнорування, що свідчить про опіку криміналітету з боку правоохоронців. А спроба працівника ЗМІ зафіксувати факт злочину увінчалася агресивним нападом міліціонера та незаконним вимаганням видалити всі світлини.

Аби привернути увагу громадськості та правоохоронців, активісти заблокували проїжджу частину та мирним шляхом, без упину почали пересуватися по “зебрі”. Завдяки цьому сотні киян, які проїжджали поряд, дізналися про події, які сколихнули Дарницю. Менш ніж за годину міліція розігнала учасників акції.

Довідка. 24 квітня 2010 року Київська міська організація ВО “Свобода” спільно з “Київським міським крейсерським яхт-клубом” та місцевими жителями провели акцію протесту проти забудови ділянок на березі дніпровських заток Берковщина і Княжий затон. Там забудовники цинічно порушують норми чинного земельного законодавства, екологічні та санітарні норми, використовують незаконні судові рішення та не зважають на думку місцевих жителів. Під час акції відбувся збір підписів під Письмовими пропозиціями про розгляд Київською міською радою питань, пов’язаних із будівництвом за адресами Дніпровська набережна, б. 10 та б.14.

 

http://www.youtube.com/watch?v=i3H3e1hWdkw&list=UL

Лічильник