вересня 9, 2012

Київська міліція, покриваючи рейдерів-забудовників, порушила справу проти Дарницького свободівця

Надопта

9 вересня 2012 року проти члена Дарницької районної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Володимира Надопти, якого дільничний інспектор обманом викликав до відділку, порушили адміністративну справу. Тиском і погрозами правоохоронці змусили молодого хлопця підписати протокол про те, що він начебто умисно перешкоджав будівництву. Йдеться про акцію киян за підтримки свободівців 5 вересня проти незаконного будівництва висотки на Ревуцького, 7-в.

Кілька місяців тому рейдери-забудовники, отримавши від столичного намісника “регіоналів” Попова земельну ділянку, розпочали скандальну забудову по вулиці Ревуцького, 7-в на Дарниці, якраз біля дитячого садочка. Будівництво порушує будь-які норми, бо крім того, що воно впритул прилягає до дитсадка (проект передбачає також втручання на його територію), воно ще й відбувається просто над колектором і теплотрасою, що наражає мешканців сусідніх будинків на небезпеку. Проте відповідним службам до цього діла немає, ба більше – після скарг мешканців проектна кількість квартир зросла ще на кількадесят.

Певний час тому завдяки рішучості місцевої громади та за допомогою активістів ВО “Свобода” будівництво вдалося призупинити – за більш як півроку злочинці-будівельники не спромоглися навіть доробити фундамент. Однак зранку 5 вересня активісти “Свободи” отримали сигнал від місцевих мешканців про те, що забудовники переносять паркан, тобто розширюють територію будівництва. Свободівці та партійні журналісти одразу ж виїхали на місце події для допомоги мешканцям і висвітлення подій. Місцеві жителі за фактом незаконного будівництва викликали міліцію, яка прибула на місце лише за годину. Журналісти-свободівці фіксували на фото- та відеокамери діяльність правоохоронців та будівельників, їхні документи, але роботі журналістів намагалися перешкодити. Внаслідок цього виник конфлікт, який перейшов у бійку із застосуванням сльозогінного газу. Активіста “Свободи” Володимира Надопту міліціянти “запросили” до службового автомобіля для дачі пояснень. Також вони взяли пояснення і в забудовників, після чого всіх відпустили.

9 вересня, в неділю увечері пролунав дзвінок на мобільний В. Надопти. Телефонував дільничний інспектор, який запросив свободівця до своєї приймальні нібито для того, аби занести результати судово-медичної експертизи, яка мала засвідчити факт нападу на нього. Насправді по прибутті Надопти на місце було складено протоколи про адміністративне затримання та адміністративне правопорушення, в яких йшлося про те, що Володимир нібито перешкоджав забудові. Спочатку міліціянти намагалися примусити свободівця підписати “зізнання”, що він це робив за наказом партійного керівництва. Однак зрозумівши, що це варіант не пройде, “зізнання” переписали по-іншому, нібито В. Надопта робив це з власної ініціативи. Зрештою, через психологічний тиск і залякування хлопець був змушений підписати протокол.

Станом на 13 вересня на будівельному майданчику вже встановлено кран, тривають будівельні роботи. Попри це, Всеукраїнське об’єднання “Свобода” продовжуватиме боротьбу за права киян.

Лічильник