травня 18, 2012

Екологічне “покращення життя”: в озерах Дарницького району знову заборонили купатись

озеро Сонячне

Влітку буде заборонено плавати в усіх водоймах Дарницького району. Комунальне підприємство “Плесо” внесло їх у перелік водойм, у яких не рекомендують купатися в літньому сезоні 2012 року. Щоби позагоряти і скупатися, жителям району доведеться їхати у інші райони Києва.

КП “Плесо”, яке опікується столичними водоймами, навесні готувало до відкриття купального сезону лише 11 міських пляжів, а на решті водойм купатися не радить.

До списку підготовлених потрапили наступні пляжі: “Молодіжний”, “Венеція”, “Передмісна Слобідка”, “Золотий”, “Дитячий”, “Райдуга”, “Тельбін”, “Центральний”, “Вербний”, “Пуща-Водиця” та “Чорторий”.

Проте, хоч купальний сезон і стартував 15 травня, однак станом на 14 число жоден столичний пляж іще не отримав паспорта від санепідемстанції, а її фахівці радять не купатися у міських водоймах взагалі.

Список водойм у Дарницькому районі, які не придатні для купання під час пляжного сезону 2012 року:

- озеро Нижній Тельбін;

- озеро Вирлиця;

- затока Комуніст;

- затока Берковщина;

- озеро Сонячне вул. Ревуцького;

- водойми (3) на просп. Бажана ; – озеро Пономарівське;

- озеро Небріж;

- озеро Тягле;

- озеро Мартишев;

- озеро Підбірне;

- озеро Гарячка;

- озеро Заплавне;

- озера у Парку партизанської слави.

Отака чергова новина. І такі передбачувані “новини” ми читаємо вже багато років поспіль… Варто згадати одне з найбільших і найулюбленіших озер Дарницького району – Сонячне. Штучне озеро, яке утворилося в результаті намиву піску для району.

Ще минулого року про його непридатність для купання знали всі: у тих, хто наважувався зайти у воду, тіло ставало зеленим, вода неприємно тхнула. Дарничани в один голос скаржилися на безкультурність людей, які кидали у воду сміття, на кафешки, що стоять на березі та, дуже ймовірно, зливають свої відходи туди ж – в озеро Сонячне. Скаржилися і на владу, яка не хоче врятувати озеро від загибелі.

Настав 2012 рік. У кінці квітня читаємо, що “за підтримки комунального підприємства “Плесо” і Дарницької районної держадміністрації в озеро Сонячне запущено 520 кілограмів товстолобика”. Хоча ще є інформація, що рибу запускали і за підтримки (невідомо у якому вигляді…) ресторанного комплексу “Хата рибака”, який, варто зазначити, захопив значну територію громадського пляжу. Звичайно, більше віриться, що саме “Хата рибака” оплатила це дійство, бо цього року клієнтури від такого смороду води значно поменшало б. А київська влада разом з Дарницькою адміністрацією просто вирішили на цьому попіаритися, а можливо, й трішки вкрасти грошенят.

І чому так пізно зарибили? Купальний сезон вже почався 15 травня.

Ну що ж, краще пізно ніж ніколи, будемо сподіватись, що це хоч якось допоможе озеру…

Тільки схожі проблеми є на всіх водоймах Дарницького району, а там – жодних дій для виправлення ситуації.

Можна зробити висновок, що влада Києва на чолі з О.Поповим так само, як і попередня на чолі з Л.Черновецьким, не буде вирішувати проблеми нашого району, які накопичуються ось уже 20 років.

Треба нарешті киянам визнати – ситуацію в місті можливо змінити на краще лише докорінно очистивши владу і в столиці, і в Україні.

Олексій Несін,
Дарницька районна організація ВО “Свобода”

Лічильник