травня 25, 2012

Дарницька «Свобода» підтримала мешканців у боротьбі за дитсадок №138

дитячий садок 2

З перш

З першого цьогорічного мітингу мешканців мікрорайону Нова Дарниця-1, що відбувся ще 17.03.12р., влада, так звані «народні забудовники», вдавані «прибічники» незаконного будівництва побачили, що ми – не «біомаса», а громада, вони почули наш голос, а не шепотіння. І ось нарешті є перші обнадійливі здобутки.

18 травня 2012 року відбулося перше засідання круглого столу Київради з питань проблемних (незаконних) будівництв у місті. Круглий стіл Київради на сьогодні не має чіткого законодавчого визначення як орган чи інституція, а статус і доля його рішень поки що практично не мають впливу на роботу законодавчого органу столиці. Проте серед 16 найгостріших «будівельних» питань, що були включені до порядку денного вказаного засідання, за поданням депутатської фракції «БЮТ-«Батьківщина» було включено і наступне: «Будівництво 25-поверхового будинку на вул. Ревуцького, 7-В впритул до дошкільної дитячої установи №138». Тобто, нарешті нашу проблему, наш біль почули й побачили представники міської влади.

Після доповіді представників ініціативної групи мешканців про фактичний стан справ на вказаному будівництві багатоповерхівки, що відбувається практично у дитячому садку, про численні порушення правил безпеки, підроблення дозвільної документації, постійну загрозу життю мешканців мікрорайону, перш за все життю дітей, високу ймовірність техногенної катастрофи через пошкодження в процесі будівництва магістральних інженерних мереж, що проходять під будівельним майданчиком, жоден із присутніх у залі засідань не міг знайти бодай слова в підтримку цього будівельного безладу. Навпаки, присутні на засіданні депутати Київради («БЮТ-«Батьківщина», «УДАР Віталія Кличка», «Соціальна справедливість», «Демократична партія України», позафракційний депутат Д. Андрієвський та інші) підтримали мешканців мікрорайону у їхній боротьбі за збереження дитсадка та безпечне дитинство юних дарничан.

У резолюції круглого столу з цього питання зокрема зазначено:

«Підготовка проекту рішення Київради про:

– внесення змін до додатку до рішення Київради від 02.03.2006
№127/3218 “Про заходи щодо сприяння громадянам, які постраждали від діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній “Еліта-Центр” шляхом виключення з Переліку земельних ділянок, що передаються КП “Київське інвестиційне агентство” пункту 7 (ділянки по вул. Ревуцького, 7-В);

– скасування рішення Київради від 02.03.2006 № 112/3203 «Про передачу земельної ділянки комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київське інвестиційне агентство» для будівництва житлових будинків з об’єктами соціально-культурного призначення та паркінгом на вул. Ревуцького, 7-в у Дарницькому районі Києва»» як ухвалених з порушеннями чинних законодавчих та нормативних актів України. Також було запропоновано розглянути пропозицію голови Дарницької РДА С. Вітковського щодо виділення для будівництва житла постраждалим від діяльності ГІБК “Еліта-Центр” іншої земельної ділянки в Дарницькому районі міста, яка на сьогодні є вільною і цілком придатною для такого будівництва.

На разі розпочато роботу з підготовки вказаного проекту рішення Київради, проте це – лише крок до ймовірної перемоги, бо проект іще навіть не внесено до порядку денного сесії, тим паче не підтримано більшістю депутатів.

Попри те, що скандальне будівництво на Ревуцького, 7-В набуло широкого розголосу як одна з головних будівельних проблем міста, а також вказаного рішення круглого столу Київради, нам ще зарано заспокоюватися: будівельні роботи у дитсадку досі тривають, а особи, зацікавлені в цьому кричущому беззаконні, не сидять склавши руки, оскільки давно порахували потенційні бариші й так просто не відступляться. Але ми маємо захистити місто з його дитячими майданчиками й зеленими зонами від нещадної забудови.

Наприкінці ще раз щиро дякую всім дарничанам (і не тільки), що брали участь в організації та проведенні наших акцій, усім згаданим депутатам Київради, Дарницькому осередкові Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та іншим небайдужим киянам, яких дедалі більшає.

Єднаймося – і ми обов’язково переможемо! Виходьте на вулицю і поверніть собі місто!

  Віктор Кравченко,

ініціативна група місцевих мешканців

Лічильник