квітня 9, 2012

Верба красна розцвітає

Вербна недыля

Верба красна розцвітає,

Про Великдень сповіщає

І Спасителю під ноги

Стеле гілочки розлогі.

Світла Вербниця настала,

Радість нам подарувала,

Край доріг і біля річки

Вкрились котиком вербички.

Галузочки посвятили,

Діток розуму навчили,

Щоб здоровими зростали,

Україну шанували

Вербна неділя. Гарний, ясний, сонячний ранок; невелика дерев’яна церква по вул. Бориспільська в місті Києві, ще іде ранкова святкова служба, а навколо церкви вже велике коло людей з запашними квітучими гілочками верби в руках. Стоять, чекають, зустрічають…  

Поважного віку чоловіки з жінками, мамусі з колясочками,  закохані пари, люди цілими родинами, а хто і разом з друзями, знайомими … стоять, ведуть приємні розмови, посміхаються один одному і теплому весняному сонечку. Юрба впливає і випливає з церквушки, а навколо веселий дитячий сміх і гамір. Бач якийсь добрий чарівник прилаштував поруч дитячий майданчик з незвичайною казковою гойдалкою. А в повітрі вітає приємний солодкуватий запах весняної верби. Люди стоять. з радістю чекають, зустрічають… так як це було дуже давно, коли Ісус входив до Ієрусалиму. Люди зустрічають Вербну неділю… В памяті спливає і інша Вербна неділя коли ще школярем розважався на вулиці з своїми однолітками, не знавши і не відавши ні про яку Вербну неділю, батьки мабуть і знали, що було таке свято та чомусь мовчали . І тільки ось … юрба бабусь – красиві, у чистеньких хустинках, а в руках свічечки з гілочками верби … І дивлячись їм у слід, розумів, що бабусі ці роблять щось таке надзвичайно важливе … .  І вже зараз розумію, що робили вони тоді це все і за нас малих і за наших примусово атеїстичних батьків.

Пройшли роки. Кожного року я зі своєю родиною ходжу до церкви святити вербу, зустрічаю Вербну неділю. Стою, чекаю, радію весні і людям навколо, а ще тому, що життя триває і ми не згубили оту святу ниточку духовності, відродилися, зміцніли духом і великою, щасливою українською родиною живемо н своїй Богом даній землі з великою вірою в душі і любов’ю до України.

                                                                                                                                                                       Констянтин Ференець

Лічильник